Zajmujemy się wykonywaniem instalacji domofonowych i wideo-domofonowych analogowych a także cyfrowych. System analogowy nadaje się do obiektów gdzie nie jest wymagane dodatkowe zabezpieczenie np. kod dostępu czy karta zbliżeniowa.

System cyfrowy natomiast idealnie nadaje się do obiektów gdzie zachodzi konieczność zabezpieczenia kilku wejść np. osiedla zamknięte.
Wideo-domofon daje możliwość obserwacji przez minitor LCD co dzieje się przy wejściu na posesję.

System taki jest niestety o wiele droższy i nie zawsze konieczny. Jeżeli furtka czy brama jest widoczna np. z okna przy którym zawieszony jest unifon to w takiej sytuacji wystarczy domofon.

Na instalację domofonu , lub wideo-domofonu najlepiej zdecydować się na etapie budowy , ponieważ na rynku jest wiele modeli , oraz systemów połączeń co wiąże się z ilością żył w przewodach połączeniowych pomiędzy budynkiem a furtką itp.

Słupek na którym ma być zamontowana kamera ( w przypadku wideo-domofonu ) powinien mieć wysokość minimum 140 cm. Ma to związek z polem widzenia kamery.
Jeżeli jest niższy , to lepiej zdecydować się na domofon , lub też na kamerę indywidualną zamontowaną w stosownym miejscu. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami. 
Instalacje domofonowe i wideo-domofonowe można rozbudować o różne funkcje np. obsługę bramy wjazdowej , otwieranie furtki za pomocą kodu cyfrowego , oraz cały system można połączyć z systemem ochrony budynku – monitoring, alarm.

Wśród producentów domofonów i wideo-domofonów śmiało można polecić takie firmy jak : LASKOMEX, CYFRAL, CDN, ELFON

             

Są to sprawdzone produkty , które przy poprawnym montażu są bezawaryjne.

Domofony i wideodomofony

Altech Piotr Jeleń

ul. Prandoty 25 64-360 Przyprostynia

tel. 693 294 054

altechsecurity@wp.pl

Polityka prywatności