Instalacje alarmowe

Zajmujemy się montażem, konfiguracją, a także serwisowaniem  Systemów Sygnalizacji Włamania i Napadu, potocznie zwane systemami alarmowymi. Posiadamy doświadczenie oraz niezbędną wiedzę i uprawnienia do montażu oraz projektowania tych systemów (uprawnienia pracownika zabezpieczeń technicznych 2 stopnia). Systemy tego typu doskonale sprawdzają się w miejscach wymagających szczególnej ochrony przed osobami trzecimi. Niezależnie od tego, czy jest to biuro, dom lub altanka na działce, bezpieczeństwo użytkownika i mienia jest bardzo istotnym elementem komfortu psychicznego każdego z nas. Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu umożliwiają odstraszanie intruzów, alarmowanie użytkowników o osobach, które chcą wtargnąć do chronionego obiektu, oraz informowanie właścicieli posesji lub firmy zajmującej się ochroną życia i mienia o zagrożeniu (telefonicznie za pomocą specjalnych urządzeń).

Każdy człowiek powinien czuć się bezpiecznie, powinien mieć także poczucie bezpieczeństwa, kiedy pozostawia dom, czy auto w garażu. Dlatego wiele osób postanawia założyć alarm, aby zapewnić sobie oraz swoim najbliższym bezpieczeństwo. Z tego powodu Nasza firma w swojej ofercie usług posiada również montaż alarmów. Dzięki temu każde miejsce, w którym znajduje się alarm stanie się znacznie bardziej bezpieczne. To dotyczy nie tylko domów, ale również miejsc pracy. Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnych usług naszej firmy!

Antywłamaniowy system alarmowy w podstawowej wersji składa się z następujących urządzeń:

Centrali alarmowej która jest „sercem” systemu, najbardziej wrażliwy i newralgiczny punkt system alarmowego. Ważne jest aby centrala alarmowa była dobrze ukryta i trudno dostępna przed złodziejem.    

Szyfratora lub szyfratorów dzięki którym użytkownicy systemu będą mogli uzbrajać i rozbrajać system alarmowy. Szyfratory najczęściej są montowane przy wejściach do obiektu.

Czujek alarmowych, których zadaniem jest wykrycie intruza i przekazanie tej informacji do centrali alarmowej. Wśród czujek alarmowych mamy bardzo dużą różnorodność. Odpowiednie dobranie czujek jest bardzo ważne. Inne czujki stosuje się w środku budynku, inne na zewnątrz budynku, jeszcze inne w pomieszczeniach, gdzie zostają zwierzęta podczas naszej nieobecności itd. Jeżeli czujki alarmowe zostaną źle dobrane, to system będzie generował fałszywe alarmy narażając użytkownika na pokrywanie kosztów nieuzasadnionej interwencji służb monitoringu. Dlatego jest bardzo ważne aby projektant, monter posiadał odpowiednia wiedzę i doświadczenie w kwestii doboru odpowiednich czujek.

Sygnalizatora zewnętrznego i wewnętrznego (potocznie zwanego syreną). Sygnalizator zewnętrzny informuje otocznie o zaistniałej próbie włamania do obiektu. Najlepiej jak by był to sygnalizator akustyczno, optyczny z podtrzymaniem akumulatorowym. Miejsce jego montażu powinno być trudno dostępne przez osoby trzecie, potencjalnego złodzieja. Ale również powinien być dobrze widoczny aby od razu było wiadomo w jakim domu, mieszkaniu nastąpiło włamanie.

Kontaktronów czyli czujek kontrolujących stan otwarcia okien. Od prawidłowego i profesjonalnego zamontowania systemu alarmowego zależy, czy zareaguje w odpowiedni sposób podczas próby włamania! Dlatego jest tak ważne aby był on zakładany przez profesjonalistów!

Jeżeli Państwo są zainteresowani montażem takiego systemu prosimy o kontakt.

Altech Piotr Jeleń

ul. Prandoty 25 64-360 Przyprostynia

tel. 693 294 054

altechsecurity@wp.pl

Polityka prywatności